O kociakach

Przeczytaj, zanim kupisz!

Informacje dla zainteresowanych:

Kocięta niehodowlane będą opuszczały naszą hodowlę po zabiegu wczesnej kastracji w 16-18 tygodniu życia, w pełni zsocjalizowane, nauczone korzystania z kuwety i drapaka. Będą kompleksowo zaszczepione, odrobaczone oraz zachipowane. Oczywiście przyszli opiekunowie dostaną od nas książeczkę zdrowia, 5-pokoleniowy rodowód oraz wyprawkę na pierwsze dni życia w nowym domu. Rodzice kociąt są systemtycznie badani w kierunku wirusowych chorób zakaźnych: FIV (wirus niedoboru immunologicznego kotów), oraz FeLV (wirus kociej białaczki). Posiadają również genetyczne testy w kierunku PKD (wielotorbielowatości nerek) oraz mają wykonane echo serca pod kątem HCM(kardiomiopatiprzerostowej).

Cena kotka niehodowlanego to wydatek 2.200 zł.

Z każdym nabywcą podpisujemy umowę kupna kociaka. Rezerwacja kocięcia zostaje potwierdzona wpłatą zadatku w wysokości 30% ceny kotka i podpisaniem umowy przedwstępnej. Jest on bezzwrotny chyba, że rezerwacja zostaje odwołana przez hodowcę.
Zakup kota, przyszłego przyjaciela rodziny, jest wielkim zobowiązaniem na następne 15-20 lat, dlatego przed podjęciem decyzji o jego zakupie, należy przemyśleć wszelki aspekty związane z odpowiedzialnym przyjęciem do naszego życia futrzanego czworonoga. Również trzeba pamiętać, że zakupu kota to tylko część wydatku, powinniśmy też liczyć się z niemałymi kosztami wyżywienia (dobre karmy mają swoją cenę), pielęgnacji i opieki weterynaryjnej.

Ze względu na to, że bardzo zależy nam na znalezieniu jak najlepszych domów dla naszych kociąt będziemy chcieli osobiście poznać przyszłych kandydatów na właścicieli maluchów, przy tym chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania z zakresu opieki nad kotem.

Z przyszłymi opiekunami chcemy utrzymać regularny kontakt tak, by móc na bieżąco obserwować rozwój kociąt pochodzących z naszej hodowli. Jednocześnie z chęcią służymy wsparciem z obszaru kompleksowej opieki nad kotem.

NIE SPRZEDAJEMY KOCIĄT BEZ RODOWODU!

Zainteresowanych kociętami z naszej hodowli serdecznie zapraszamy do kontaktu.